سفر به گرجستان

کشور کرجستان

اکثر دنیا این جایی را جورجیا می نامند، درست مثل یک ایالت در ایالات متحده، و گاهی اوقات مردم گیج می شوند. برخی از افسانه های بحث برانگیزی بر ریشه شناسی این نام وجود دارد. برخی معتقدند که از سنت جورج، حامی این کشور مشتق شده است، دیگران فکر می کنند که از ژرژی نام برده شده یونانی از قبایل کشاورزی است و برخی نیز فکر می کنند که این کلمه از گور پارسی فارسی به دست می آید که به معنای واقعی کلمه سرزمین گرگ ها با این حال، مردم محلی خود را Kartveli و کشور خود – Sakartvelo. این کلمه احتمالا به معنی مکان و مردم منطقه مرکزی در گرجستان است – کارتلی.

خوب، در ایالات متحده آمریکا نیست، اما کجاست؟

جورجیا یک کشور کوچک با جمعیت ۳٫۷ میلیون است، تقریبا مشابه اروگوئه، کنگو، کویت و کرواسی است. این است که به طور مستقیم در عبور از اروپا و آسیا، فقط بین روسیه و ترکیه است. جورجیا توسط کوه های قفقاز و دریای سیاه احاطه شده است. مرز جنوبی با ارمنستان و آذربایجان به اشتراک گذاشته شده است. سرزمین آن کمی کمتر از ۷۰،۰۰۰ کیلومتر ۲ (۴۳۰۰۰ مایل)، در حدود پاناما، سیرالئون، سریلانکا و ایرلند است. جورجیا، با چشم انداز متنوع آن، بیشتر در مناطق آب و هوایی نیمه گرمسیری قرار دارد. به این معنی است که غرب کشور مرطوب و گرم است، در حالی که شرق خشک تر است، با این حال، درجه حرارت به شدت بسته به ارتفاع. Lowland دارای برخی از جنگل های بارانی و باتلاق و همچنین یک خط ساحلی زیبای تقریبا به همان اندازه در سورینام، گینه، بلغارستان و کامبوج است. در عین حال، این کشور بسیار کوهستانی است و بالاترین قله های بالاتر از ۵۰۰۰ متر (۱۶۰۰۰ فوت) درست مانند Maipo (آند)، کوه کنیا و مالیکا پرابات (هیمالیا) است. چنین انواع میکروکلیماتها دلیل تنوع زیستی شگفت انگیز و تماشای طبیعت گرجستان در طول سال است.

چطور است؟

جورجیا در حال حاضر یک کشور کوچک با جاه طلبی های بزرگ و امکانات کم است. هیچ نفتی، پیشرفت تکنولوژی پیشرفته وجود ندارد و در گرجستان فعلی هیچ عظیمی از مواد معدنی طلا یا گرانبها وجود ندارد. گرجستان منحصر به فرد است؟ محل!

جورجیا یک مرکز مهم تجاری و تدارکاتی است؛

کالاهای انرژی از دریای خزر به اروپا از طریق گرجستان عبور می کنند، بنابراین، این کشور کوچک نقطه ی بسیار مهمی در نقشه ی سیاسی جهان است.

با توجه به محل، گرجستان با آب و هوايی است که بعضی از بهترین میوه ها و سبزیجات را در اروپا تولید می کند. آب و هوا نیز بسیار سازگار با شراب است.

طبیعت جذاب گرجستان را به اهداف گردشگری توصیه می کند. آفتاب زدن، اسکی، پیاده روی، سافاری رودخانه – این همه در این طرح کوچک زمین امکان پذیر است؛

مردم و فرهنگ گرجستان تحت تاثیر آسیا و فرهنگ اروپایی قرار گرفته اند. این یک مجموعه کاملا عجیب و غریب برای تجربه ارزشمند است.

پارک ملی borjomi، جورجیا

شما به راحتی می توانید به گرجستان از طریق تور لحظه آخری گرجستان تقریبا در هر نقطه از جهان سفر کنید. سفر هوایی ارزان نیست، اما کشور به خوبی در دسترس است. فرودگاه های بین المللی در همه ۳ شهر بزرگ وجود دارد. علاوه بر این شما همیشه می توانید شهرستان را با قطار یا ماشین وارد کنید. مسافرت اتوبوس و خرید اینترنتی بلیط قطار در گرجستان یکی از ارزان ترین در جهان است (منبع: www.goeurope.com) قیمت ها کم هستند. شاخص Majestic Big Mac توسط Economist قیمت همبرگرهای McDonalds در سراسر جهان را مقایسه می کند و نشان می دهد که قیمت بلیط قطار در گرجستان در ماه فوریه ۲۰۱۶ به ۲٫۵۳ دلار رسیده است که البته در منطقه یورو پایین تر از ۴٫۰۰ دلار و در ایالات متحده آمریکا ۴٫۹۳ دلار است. کشور به سرعت در حال توسعه از لحاظ اقتصادی و اجتماعی است. در دهه ۹۰، این کشور یک کشور ویران شده پس از شوروی با سیستم ارتباطی ضعیف، محیط سیاسی آشفته و سوابق کیفری بالا بود. با این حال، در سال ۲۰۱۶، گرجستان در فهرست آزادی اقتصادی رتبه سوم قرار گرفت. این در میان کشورهای برتر به ترتیب سهولت انجام کسب و کار (۲۰۱۳)، کمترین میزان تورم (۲۰۱۳)، میزان سواد بزرگسالان (۲۰۱۱)، شاخص توسعه کودک (۲۰۱۰) و قابلیت اطمینان خدمات پلیس (۲۰۱۳) است. جورجیا یک کشور بسیار امن و مطمئن است. طبق آمار صفحه آماری آمریکا، lifestyle9.com این رتبه هفتم را در میان امن ترین کشورها رتبه بندی می کند. به معنای واقعی کلمه هیچ گونه ممنوعه در تفلیس و بقیه کشور وجود ندارد، به جز سامچابلو (اوستیای جنوبی) و آبخازیا که توسط فدراسیون روسیه اشغال می شوند.

درگیری با روسیه یک مبارزه طولانی مدت است که عمدتا به دنبال انتخاب غربی گرجستان است. اکثریت جمعیت جوان به زبان انگلیسی، به ویژه در مناطق شهری، مسلط هستند. فرهنگ غربی در میان مردم محلی رشد می کند. با این حال، قرن ها آسیایی و همچنین نفوذ روسیه رایج است. چنین تنوع گرجستان تجربه ای عجیب و غریب می کند.

قصه گرجستان چیست؟

جورجیا یکی از قدیمی ترین مناطق ساکن در جهان است. باستان شناسان قطعه هایی از استخوان های انسانی را با ۱٫۸ میلیون سال در Dmanisi، جورجیا پیدا کرده اند. این ها به عنوان اولین انسان در اروپا و آسیا محسوب می شوند. اجداد مردم گرجستان مدرن بیش از ۱۵،۰۰۰ سال بوده است. در قرن چهارم قبل از میلاد، اولین پادشاهی متحد گرجستان با تمدن پیشرفته ای ظاهر شد. با این حال، گرجستان به ندرت یک کشور مستقل بوده است. تحت تأثیر امپراتوری روم به مدت ۴۰۰ سال تحت تاثیر عربستان برای ۳۰۰ سال تحت سلطه و بیش از ۲۰۰ سال تحت نفوذ روسیه قرار داشت. علاوه بر این، بین سال های نادری استقلال مناطق مختلف کشور توسط عثمانی ها، ایرانیان، مغولان و دیگران فتح شد. جورجیا در برابر آخرین پناهجو – روسیه دو بار دستگیر شد. اولین بار در ۲۶ مه ۱۹۱۸، زمانی که در ۳ سال و سپس در سال ۱۹۹۱، زمانی که در نهایت، در تاریخ ۹ آوریل، استقلال خود را اعلام کرد و مدت کوتاهی رئیس جمهور را انتخاب کرد، آزاد شد. چهار رئیس جمهور پس از آن تغییر کرده اند و محیط سیاسی کشور به تدریج تثبیت شده است، اما به نظر می رسد که جنگ و تهاجم ادامه دارد. آخرین اختلافات مسلحانه در سال ۲۰۰۸ با روسیه رخ داد. این جنگ ۵ روز طول کشید و در نتیجه، گرجستان ۱/۳ سرزمین خود را از دست داد.

تاریخ نمایشنامه به طور قابل توجهی بر گرجستان تاثیر گذاشت. در دهه ۹۰، جمعیت کاهش یافت، مردم در خیابان ها اغلب سیاه پوش بودند و تقریبا در هر خانواده حداقل یک عضو در نتیجه عملیات جنگی جان داده بودند. سالها گذشت و مردم در مورد آینده خود بیشتر خوش بین هستند، آموزش و پرورش و ارزشهای دموکراتیک در سراسر کشور گسترش مییابند، گرچه زمان بیشتری برای بازپرداخت دهها سال از دست رفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *